Mecz Lyon kontra Clermont Foot zakończony wynikiem 1-2

W meczu Ligue 1 pomiędzy drużynami Lyon i Clermont Foot padł wynik 1-2. Spotkanie odbyło się na Groupama Stadium, a sędzią głównym był Willy Delajod z Francji. Już na przerwę goście prowadzili 0-2, a przewaga ta utrzymała się do końca meczu. Warto zaznaczyć, że nie było dogrywki ani serii rzutów karnych.

Wynik i przebieg meczu: Lyon vs Clermont Foot

Mecz pomiędzy drużynami Lyon i Clermont Foot, rozgrywany na stadionie Groupama Stadium, był prawdziwą gratką dla fanów piłki nożnej. Spotkanie odbyło się w ramach 9. kolejki Ligue 1 i dostarczyło wielu emocji. Ostatecznie to goście cieszyli się z wygranej, pokonując Lyon 2-1.

Pierwsza połowa

Od samego początku spotkania obie drużyny starały się kontrolować przebieg gry i narzucać swoje tempo. Jednak to Clermont Foot zdołało zdobyć prowadzenie już w 10. minucie. M. Cham świetnie wykorzystał sytuację, otrzymując asystę od S. Nicholsona i wprowadzając drużynę gości na prowadzenie.

W 35. minucie piłkarz Y. Magnin podwyższył wynik na 2-0, korzystając z asysty M. Caufrieza. Warto zaznaczyć, że Lyon miał zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki, jednak nie potrafił skutecznie wykorzystywać swoich okazji.

Druga połowa

Po przerwie Lyon wreszcie zaczął odrabiać straty. W 52. minucie F. Ogier zdobył gola, zmniejszając przewagę Clermont Foot. Nie zanotowano asysty przy tej bramce, co świadczy o indywidualnej klasie strzelca.

Mecz był pełen walki i zaangażowania, co skutkowało wieloma żółtymi kartkami. W drużynie gospodarzy za prezentowanie zbyt ostrej gry ukarani zostali Dejan Lovren, Henrique, Corentin Tolisso oraz Jake O'Brien. Żółte kartki w drużynie przeciwników otrzymali Johan Gastien, Florent Ogier, Alidu Seidu, Elbasan Rashani oraz Mory Diaw.

Podsumowanie

Mecz sędziował Willy Delajod ze Francji, który starał się utrzymać kontrolę nad grą i surowo karcił za nieprzepisowe zachowania.

Wynik 2-1 dla Clermont Foot pokazuje, że goście byli lepiej przygotowani na to starcie i potrafili skutecznie wykorzystać swoje okazje. Lyon z pewnością będzie chciał się zrehabilitować w kolejnych meczach, gdzie zmierzy się z Marseille, Metz i Rennes. Z kolei Clermont Foot czekają starcia z Nice, Strasbourg i Lorient.