Dnia 2024-04-20 19:00 na obiekcie Stade Bollaert-Delelis miał miejsce mecz Lens kontra Clermont Foot: końcowy wynik 1-0

W ostatniej kolejce Ligue 1 doszło do starcia pomiędzy drużynami Lens i Clermont Foot, które odbyło się w Stade Bollaert-Delelis. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lens 1-0, a jedynego gola zdobyli gospodarze jeszcze przed przerwą. Mecz miał miejsce 20 kwietnia 2024 roku o godzinie 19:00, co oznacza, że od tamtego czasu minęły już dwa dni.

Relacja z meczu piłki nożnej: Lens vs Clermont Foot

Mecz pomiędzy drużynami Lens a Clermont Foot odbył się w ramach 30. kolejki Ligue 1 na Stade Bollaert-Delelis. Sędzią głównym spotkania był Benoît Bastien z Francji.

Na murawie obie drużyny starały się przejąć inicjatywę od pierwszych minut, jednak to gospodarze szybko objęli prowadzenie. W 3. minucie spotkania, F. Sotoca strzelił bramkę po asyście niezawodnego partnera z gry ofensywnej, ustalając wynik na 1-0 dla Lens.

W dalszej części pierwszej połowy obie drużyny starały się stworzyć sytuacje podbramkowe, ale skuteczna obrona uniemożliwiała zdobycie kolejnych goli. Wynik do przerwy nie uległ zmianie - Lens prowadził 1-0.

Druga połowa spotkania była bardziej zacięta, z obiema drużynami walczącymi o zdobycie punktów. W 54. minucie Deiver Machado z Lens otrzymał żółtą kartkę za faul, a w 79. minucie Yohann Magnin z Clermont Foot również zobaczył kartonik po zbyt zdecydowanym wejściu.

Mimo starań obu zespołów, wynik nie uległ zmianie do końcowego gwizdka sędziego. Lens wygrywa z Clermont Foot 1-0, zdobywając cenne trzy punkty w walce o ligowe punkty.

Żółte kartki zostały pokazane również Johanowi Gastienowi (18'), Elbasanowi Rashaniemu (40') oraz Habibowi Keicie (45') z gości. Czerwone kartki nie zostały w tym meczu użyte.

Podsumowując, Lens cieszy się z zwycięstwa i zbiera pełną pulę punktową, kontynuując dobrą passę w lidze. Ich kolejnymi rywalami będą Marseille, Lorient oraz Rennes. Natomiast Clermont Foot będzie musiał podjąć walkę z Reims, Monaco i Lyon w najbliższych spotkaniach, starając się poprawić swoją pozycję w tabeli.