Spotkanie Clermont Foot kontra Marseille, wynik końcowy 1-5

W meczu 24. kolejki Ligue 1 drużyna Clermont Foot podejmowała u siebie zespół Marseille w Stade Gabriel-Montpied. Mecz rozegrany został 2 marca 2024 roku o godzinie 20:00. Po emocjonującym starciu, zdecydowaną wygraną 5-1 świętowali goście, którzy od pierwszej połowy prowadzili 1-0. To spotkanie dostarczyło kibicom wiele wrażeń i goli.

Relacja z meczu piłki nożnej pomiędzy Clermont Foot a Marseille

Ostatnia nadzieja Gospodarzy rozbudziła się, ale Goście zdominowali spotkanie

Wczorajszy wieczór na Stade Gabriel-Montpied obfitował w emocje podczas starcia pomiędzy drużynami Clermont Foot i Marseille. Mecz z udziałem dwóch zespołów Ligue 1 w ramach 24. kolejki przyciągnął uwagę kibiców z całej Francji. Sędzią głównym tego starcia był Thomas Leonard z Francji.

Mecz rozpoczął się z determinacją obu drużyn, ale to goście szybko objęli prowadzenie. W 23. minucie I. Ndiaye trafia do siatki, dając prowadzenie Marseille 1-0. Choć Clermont Foot starał się odpowiedzieć, pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-1 na korzyść Gości.

Druga połowa przyniosła kolejne emocje. W 53. minucie B. Boutobba wyrównuje wynik na 1-1 po podaniu F. Ogier. Jednak Marseille znów przejmuje inicjatywę. P. Aubameyang (59') i J. Clauss (67') ustalają wynik na korzyść gości na 3-1. W końcówce meczu Luis Henrique (80') oraz F. Moumbagna (90') zdobywają kolejne bramki dla drużyny z Marsylii, ustalając wynik końcowy na 1-5. I. Sarr zdobył dwie asysty oraz jednego gola.

Spotkanie nie obyło się bez kartek. Muhammed Cham-Saračević (34') oraz Neto Borges (45') z Clermont Foot otrzymali żółte kartki, podczas gdy Geoffrey Kondogbia (68') z Marseille również znalazł się na liście ostrzeżeń.

Mimo starań Gospodarzy, drużyna Marseille była zdecydowanie lepsza i skuteczniejsza. Nadchodzące mecze dla Clermont Foot to starcia z Metz, Le Havre i Toulouse, natomiast dla Marseille czekają starcia z Villarrealem oraz Nantes, a następnie ponownie z Villarrealem.