Spotkanie Monaco kontra Clermont Foot zakończone wynikiem 4-1

W fascynującym starciu drużyn Monaco i Clermont Foot, które miało miejsce na Stade Louis-II, Monaco pewnie triumfowało nad rywalem rezultatem 4-1. Spotkanie to odbyło się 4 maja 2024 roku o godzinie 15:00 w ramach 32. kolejki Ligue 1. Monaco zdominowało rywalizację, prowadząc już 2-1 na przerwę, co pozwoliło im kontrolować grę i zasłużenie sięgnąć po zwycięstwo.

Monaco vs Clermont Foot: Emocjonujące starcie zakończone triumfem gospodarzy

W meczu 32. kolejki Ligue 1, które odbyło się na Stade Louis-II, drużyna Monaco podejmowała gości z Clermont Foot. Sędzią głównym spotkania był Francuz Hakim Ben el Salem Hadj. Mecz pełen emocji i zwrotów akcji zakończył się wynikiem 4-1 na korzyść gospodarzy.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy szybko objęli prowadzenie. To Takumi Minamino w 16. minucie skutecznie wykończył akcję, zdobywając pierwszego gola spotkania. Jednak goście szybko odpowiedzieli, a w 34. minucie to M. Cham doprowadził do wyrównania po asyście A. Virginiusa.

Monaco nie zamierzało jednak przegrywać na własnym boisku i ponownie wyszło na prowadzenie. W 37. minucie B. Embolo strzelił gola po podaniu W. Ben Yeddera, ustalając wynik pierwszej połowy na 2-1.

Po przerwie gospodarze nie zwalniali tempa. W 57. minucie to ponownie W. Ben Yedder wpisał się na listę strzelców, powiększając przewagę Monaco. Mecz nabierał tempa, a emocje sięgały zenitu.

Ostateczne rozstrzygnięcie przyszło w końcówce spotkania. W 87. minucie W. Ben Yedder zdobył swojego drugiego gola w meczu, a asystę zanotował T. Minamino.

Mecz nie obył się bez kartek. Gospodarze z Monaco otrzymali żółte kartki kolejno dla Akliouche, Vandersona i Minamino, podczas gdy jedyną kartkę dla gości z Clermont Foot zobaczył Mohamed-Amine Bouchenna w ostatnich momentach meczu.

Ostatecznie Monaco triumfowało zdecydowanie 4-1 nad Clermont Foot, zapewniając swoim kibicom wiele powodów do radości. Następne spotkania dla drużyn to starcia z Montpellier, Nantes oraz Lyon dla Monaco, a dla Clermont Foot z Lorientem.