Dnia 2023-12-17 16:05 miał miejsce mecz pomiędzy Marseille i Clermont Foot zakończony wynikiem 2-1

W sobotę, 17 grudnia 2023 roku, na Stade Orange Vélodrome odbył się emocjonujący mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Marseille i Clermont Foot. Spotkanie, które odbyło się w ramach 16. kolejki Ligue 1, zakończyło się zwycięstwem drużyny Marseille 2-1. Wynik na przerwę to 2-0, a bramki padły o godzinie 16:05.

Marseille vs. Clermont Foot: 2-1

Data i godzina meczu: 17 grudnia 2023, 16:05

Liga: Ligue 1

Kolejka: 16

Miejsce: Stade Orange Vélodrome

Sędzia główny: Gael Angoula

Wczoraj na Stade Orange Vélodrome odbył się mecz pomiędzy drużynami Marseille i Clermont Foot. Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice dopingowali swoje drużyny przez cały mecz, tworząc niesamowity klimat.

Pierwsza połowa spotkania była bardzo dynamiczna, z dużą ilością akcji z obu stron, jednak to drużyna gospodarzy potrafiła wykorzystać swoje szanse. W 26. minucie A. Murillo strzelił pierwszego gola dla Marseille po asyście P. Aubameyanga, ustalając wynik na 1-0. Chwilę później A. Harit podwyższył prowadzenie swojego zespołu po ładnym przechwycie piłki. Po pierwszej połowie wynik to 2-0 dla gospodarzy.

W drugiej połowie goście z Clermont Foot zdołali zmobilizować się i zacząć szukać drogi do bramki rywali. W 58. minucie M. Cham zdobył bramkę dla swojej drużyny, zmniejszając straty do 2-1. Pomimo wysiłków Clermont Foot, nie udało im się już wyrównać wyniku, a mecz zakończył się wynikiem 2-1 dla Marseille.

Spotkanie nie obyło się bez kontrowersji, a sędzia Gael Angoula musiał sięgnąć po żółte kartki, by utrzymać dyscyplinę na boisku. W 67. minucie Alidu Seidu został ukarany żółtą kartką, a w 89. minucie Maximiliano Caufriez również zobaczył kartonik. Czerwone kartki nie zostały jednak użyte w trakcie tego meczu.

Po tym zwycięstwie Marseille zamierza kontynuować swoją dobrą passę w kolejnych meczach, gdzie zmierzy się kolejno z Montpellier, Thionville Lusitanos oraz Strasbourg. Z kolei dla Clermont Foot najbliższe starcia to spotkania z Rennes oraz Metz.